Műhelymunka 12. – : infrastrukturális problémák és megoldások 2019. november 12.

Mai műhelymunkánkon azt tekintettük át, hogy a közművelődési, illetve civil szervezetek számára milyen infrastruktúra áll rendelkezésre, milyen problémák jelentkeznek, illetve milyen megoldási javaslatokkal lehet a problémákat orvosolni. A műhelymunkánk vezető szakértője Zánki-Tóth Enikő, közművelődési szakértő. Szakértőnk több példát is hozott a témához, kisebb-nagyobb civil szervezetekről, közművelődési intézményekről, amelyben bemutatta az…

Continue reading

Műhelymunka 11. – hálózati együttműködési lehetőségek a különböző szervezettípusok között 2019. október 18.

A témában előzőleg szervezett műhelymunkánkon a közművelődés és a közoktatás kapcsolatát boncolgattuk, melyet ma Cservenák László segítségével folytattunk. Bevezető előadását követően SWOT analízist készítettünk az együttműködésben rejlő lehetőségek feltérképezésére. A SWOT analízis során erősségként azonosítottuk, hogy a diákok könnyen elérhető célcsoportot jelentenek a közművelődési intézményeknek, iskolán belül, valamint, a különböző…

Continue reading

Műhelymunka 10. – Hálózati együttműködési lehetőségek a különböző szervezettípusok között. 2019. július 18.

Mai műhelymunkánkat Nagy Ferencné vezetésével, a közművelődés és a közoktatás kapcsolatának feltérképezésére szenteltük. Olyan hazai, illetve saját projekteket vizsgáltunk, amelyek a két szektor együttműködésével valósultak meg. Műhelymunkánkat segítették romániai partnereink munkatársai is. A projekteket Varga Róbert szakmai munkatársunk mutatta be. Szakértőnk vezetésével megvizsgáltuk a projektekben rejlő buktatókat és továbbfejlesztési lehetőségeket.…

Continue reading

Műhelymunka 9. – kulturális gyökereink, hagyományok ápolása 2. 2019. február 19.

Műhelymunka sorozatunk kilencedik állomásán ismét a kulturális gyökereinkről, hagyományaink ápolásáról értekeztünk. A műhelymunkán azt vizsgáltuk meg, hogy a globalizáció milyen hatással van hagyományainkra, milyen új „hagyományok” épülnek be mindennapjainkba. A műhelymunkán a projekt szakmai megvalósítói, közművelődési szakemberek és a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet munkatársai vettek részt. A foglalkozást Zánki-Tóth Enikő…

Continue reading

Tanulmányút 8. – Hollókő 2019. november 28-29.

Utolsó tanulmányutunk Nógrád megyébe vezetett. Hollókő, az élő falu nagyon jó példája a kulturális vidékfejlesztésnek. A település az egyetlen magyar falu, mely szerepel az UNESCO Világörökség listáján. Hollókőn azt vizsgáltuk, hogy a hagyományok megőrzése és átörökítése milyen hatással van a helyi közösségre. A falu életének és programjainak bemutatását követően arra…

Continue reading